Dieta PALEO

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Dieta PALEO przeznaczona jest dla osób aktywnych fizycznie, przede wszystkim tych, którym nie jest obcy długotrwały i intensywny wysiłek fizyczny. Dlatego właśnie warto zastanowić się nad tego typu formą odżywiania.

Na czym polega dieta PALEO? Jej założeniem jest powrót do korzeni i spożywanie produktów, do których dostęp mogli mieć ludzie u zarania ludzkości. Takie „pierwotne” menu to potrawy, do których nasz organizm był przyzwyczajony, zanim zaczęliśmy modyfikować żywność. Dieta PALEO opiera się więc na produktach o wartościach odżywczych, pełnych niezbędnych składników. Polega też na wyłączeniu z żywienia konserwantów, barwników, wszystkiego co sztuczne. Co więcej, nie spożywa się też składników, do których nasze organizmy nie są naturalnie przystosowane – na przykład produktów mlecznych, roślin strączkowych. Dieta PALEO bogata jest w ryby, jajka, mięso, warzywa i owoce.

Dieta PALEO dla sportowców

Grupą, której dieta PALEO jest szczególnie polecana są sportowcy. Jak warto zauważyć, ta dieta obfituje w białko, które sportowcom jest potrzebne. Zakłada też wykluczenie produktów, które tuczą czy sprzyjają cukrzycy. Jednym słowem – dieta PALEO ma za zadanie wdrożyć nawyki zdrowego odżywiania się, a takie właśnie żywienie konieczne jest, jeśli jest się sportowcem. Ponadto, duża zawartość białka pozwala budować późniejszą masę mięśniową. Plemiona pierwotne skupiały swoją aktywność w dużej mierze na tym, co wiązało się z przetrwaniem – na polowaniu, ucieczce w sytuacjach niebezpiecznych. Dlatego ich dieta nastawiona była na pewno na wzmacnianie organizmu, budowanie siły, wytrzymałości. Dlatego też dieta PALEO tak dobrze sprawdza się wśród trenujących.

Dieta pudełkowa i PALEO

Coraz bardziej popularną opcją wśród osób podejmujących się jakieś diety jest dieta pudełkowa. Ma ona wiele zalet. Przede wszystkim dziennie i tygodniowe menu jest przygotowywane przez osoby, które znają się na odżywianiu i w jadłospisach kierują się zasadami danej diety. Po drugie serwowane są posiłki zróżnicowane i zarazem smaczne. Przykładem jest tutaj catering Przełom w Odżywianiu, który ma swojej ofercie dietę PALEO Wielka jest też wygoda diety pudełkowej – całodzienne menu jest dla nas specjalnie przygotowane, nie musimy myśleć więc o gotowaniu, przygotowywaniu posiłków.