Dieta Kwaśniewskiego – skuteczne odchudzanie

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Dieta Kwaśniewskiego to optymalna dieta odchudzająca, pomagająca w walce z nadwagą i szeregiem dolegliwości zdrowotnych. Dieta ta polega na ograniczeniu cukrów oraz spożywanych węglowodanów.

Dieta Kwaśniewskiego została wynaleziona ponad 40 lat temu, do tej pory jej zasady są wciąż aktualne. Dieta ta nie jest polecana osobom, które chcą szybkich efektów odchudzania, ponieważ jest skomponowanym planem żywieniowy, którego celem jest wytworzenie odpowiednich przyzwyczajeń w kwestii żywienia. Jednak przestrzeganie jej zasad jest skutecznym planem dietetycznym .

Skutecznie odchudzanie Diety Kwaśniewskiego

Podstawa zasada skutecznej diety Kwaśniewskiego polega na ograniczeniu spożywanych węglowodanów, a także zniwelowanie zawartości cukru w potrawach. W zamian przyjmowane są w większej ilości białka oraz tłuszcze pochodzenia zwierzęcego. Ilość spożywanych tłuszczy jest w diecie ściśle kontrolowana. Przyjmowane są w takiej ilości, by organizm bez problemu mógł przetworzyć je na energię. Najważniejszym elementem diety Kwaśniewskiego jest zachowanie odpowiednich proporcji pomiędzy tłuszczem białkami a węglowodanami. W trakcie doby  powinno się przyjmować odpowiedni od 3 do 3,5 grama tłuszczów, 1 grama  białka, oraz 0,8 grama węglowodanów, jakie przypadają na każdy kilogram ciała. Dzięki zachowaniu tej proporcji zagwarantowana jest szybka utrata nadprogramowych kilogramów, ponieważ to nadmiar węglowodanów jest odpowiedzialny za przybieranie na wadze. Dlatego stanowią najmniejszy ułamek produktów przyjmowanych na diecie. Organizm nie przetwarza zbyt dużej ilości węglowodanów, a tłuszczy. Ich duża zawartość w diecie Kwaśniewskiego nie powinna być powodem do niepokoju, ponieważ to właśnie z rozkładanych tłuszczy organizm. pobiera energię. Tłuszczami, których najwięcej przyjmuje się na diecie są tłuszcze nasycone oraz twarde. Trafiają one bezpośrednio do krwi, nie obciążając wątroby. Większość tłuszczów jest pochodzenia zwierzęcego.

Co można jeść na diecie Kwaśniewskiego

Przede wszystkim Tłuszcze pochodzenia zwierzęcego. Można spożywać tłuste mleko, śmietanę, a także jeść ser żółty. Idealnym dopełnieniem są tłuste ryby, oraz duża ilość mięsa. Zaleca się spożywanie wieprzowiny, kaczek oraz gęsi. Wśród warzyw dozwolone warzywa nie wodniste, a także grzyby. Na diecie należy pić dużą ilość napoi nie słodzonych oraz wodę niegazowaną. Zabronione w trakcie diety produkty to przede wszystkim i cukier oraz słodycze. Nie powinno się spożywać owoców, ani roślin strączkowych. Należy unikać potraw mącznych, makaronów i ziemniaków oraz kaszę czy ryżu. Wykluczone jest także spożywanie pieczywa. Na żadnej liczenie powinno się pić słodzonych płynów, a także zaleca się unikanie używek.

Spodziewane efekty

Efektu można się spodziewać po dwóch tygodniach regularnej diety. Organizm szybko przestawia się na nowy tryb odżywiania, i dostosowuje się do niego. Należy pamiętać jednak, dieta Kwaśniewskiego jest procesem długotrwałym. Jest przede wszystkim lepszą drogą do wymarzonej sylwetki, niż głodówka.