Jak uruchomić klub fitness – co łączy uprawnienia G2 i kurs ...
Od dawna wiadomo, że w parze z treningami i systematycznym uczęszczaniem na siłownie idzie zdrowe odżywianie oraz dieta. Te dwa pojęcia są jednak bardzo często ze sobą mylone-zdrowe odżywianie jest przez niektórych rozumiane jako jedzenie pięć razy dziennie sałaty i popijanie jej wodą, a dieta kojarzona jest z kolei z głodzeniem się i przez to chodzeniem ciągle w złym humorze. Warto więc dowiedzieć się więcej czym one się od siebie różnią i która z tych opcji będzie dla nas najlepsza.
Bardzo często proponując komuś coś słodkiego, słyszymy w odpowiedzi pełne wyrzutów i zdziwienia: „Nie ma mowy, jestem na diecie”! Co tak właściwie to oznacza? Czy dieta zawsze wiąże się z odchudzaniem? Z reguły odpowiedź w takim przypadku jest twierdząca. Osoby będące na diecie omawiają sobie przede wszystkim słodyczy, alkoholu i tłustych potraw, a wszystko po to, aby zgubić kilka zbędnych kilogramów. Dieta jest, więc najprościej mówiąc, zmianą dotychczasowego sposobu odżywiania. Może to wynikać z chęci zrzucenia wagi lub być konsekwencją różnych chorób, z którymi zmaga się nasz organizm i których objawy mogą zostać złagodzone poprzez zmienienie dotychczasowych nawyków kulinarnych. Na dietę przechodzą również osoby, które z przyczyn moralnych decydują się na przykład na zaprzestanie jedzenia mięsa – w takim przypadku można powiedzieć, że są oni również na diecie. Tak samo wygląda sytuacja z ludźmi rezygnującymi z jedzenia na przykład glutenu.
Dieta bardzo często bywa chwilowa i jej zadaniem jest osiągnięcie danego celu-schudnięcie lub złagodzenie danych dolegliwości. Gdy stan naszego zdrowia się poprawia lub zrzucimy w końcu kilka znienawidzonych przez nas do tej pory kilogramów, dieta zazwyczaj odchodzi w niepamięć. I to jest znacząca różnica między dietą a zdrowym odżywianiem, którego głównym celem jest zachowanie zdrowia i świetnego wyglądu przez lata, a także zachowanie energii i odporności na różnego rodzaju choroby.
Głównymi zasadami, którymi kierują się osoby, które chcą zdrowo się odżywiać to przede wszystkim ograniczenie spożycia cukru i soli, a zwiększenie spożywania owoców, warzyw i przede wszystkim picie dużej ilości wody. Niezmiernie ważne jest również regularne jedzenie posiłków oraz systematyczne uprawianie sportu. Kierując się tymi wskazówkami, w łatwy sposób można wydłużyć sobie życie i zmniejszyć ilość wizyt u lekarza, nie wspominając już o sto razy lepszym samopoczuciu i lepszym humorze.