Czy warto jeść twaróg?

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Twaróg jest to produkt, który powstaje z mleka. Zawiera magnez, cynk, potas oraz witaminy D, A, z gupy B i  E. Jest to produkt, który często polecany jest w diecie osób aktywnych fizycznie, czasem jednak może się okazać, że nie jest on taki dobry, więc czy warto jeść twaróg?

Zalety

Twaróg zawiera sporo witamin i jest niskokaloryczny, zawiera małą ilość tłuszczy, a mimo to jest bardzo sycący i powoduje, że czujemy się najedzeni przez długi czas. Ser ten jest również lekko strawny, łatwo się go przyswaja. Twaróg posiada wysoką ilość pełnowartościowego białka, który dobrze wpływa na budowę komórek, co jest ważne przy aktywności fizycznej. Dieta bogata w białko, wspomaga również  odchudzanie. Do twarogu można dodać różnego rodzaju dodatki, które wzbogacą nasz posiłek, aby był jeszcze bardziej wartościowy.

Wady

Twaróg w procesie trawienia, wytraca kazeinę, która oblepia inne pokarmy, co utrudnia ich trawienie. Spożywanie dużej ilości tego sera, może spowodować zakwaszenie organizmu, a także do uszkodzenia nerek, a także podwyższenia cholesterolu. Twaróg wbrew pozorom nie posiada w sobie dużej ilości wapnia. Jeśli twój organizm nie toleruje laktozy, zdecydowanie powinieneś bardzo ograniczyć lub całkowicie wykluczyć ze swojej diety ten ser.

Czy warto?

Na to pytanie, należy sobie odpowiedzieć indywidualnie. Każdy organizm jest inny i trzeba odpowiednio dobrać dietę do swoich potrzeb. Twaróg ma zdecydowanie więcej plusów, niż minusów. Warto go jeść, ale w odpowiednich ilościach, aby nie doszło do skutków ubocznych po jego przedawkowaniu. W twarogu najlepsze jest to, że możemy z niego stworzyć sporą ilość różnego rodzaju przekąsek min., pasty na bazie twarogu z dodatkami, sałatkę z twarogiem lub zjeść sam ser np., z miodem. Łatwo przyswajalny z dużą zawartością białka może być idealnym składnikiem diety.