Czarna maska na twarz – domowy sposób

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Oczyszczenie cery — jest jednym z najważniejszych etapów w pielęgnacji skóry twarzy. Duża ilość spalin i miejskiego kurzu pozostaje na naszej twarzy z czym nie poradzi sobie zwykły tonik, czy żel do twarzy. Na pomoc przychodzą kosmetolodzy z różnymi zabiegami salonowymi. Pilingi, czystki z użyciem drogich kosmetyków. Jedną z najbardziej znanych nowości — jest czarna maska na zaskórniki.

Większość kobiet zachwyconych takim potężnym efektem i naturalnym składem, nie wiedzą, że taką maseczkę można łatwo wykonać również w domu.

Czym jest czarna maska na twarz?

Czarna maska na twarz w domowych warunkach — mit czy rzeczywistość? Takie tytuły spotkasz prawie na każdej stronie internetowej, ponieważ czarna maska się stała prawdziwą kosmetologiczną sensacją. Jeżeli wpatrzyć się w temat trochę bliżej, okaże się, że chwalona nowość jest najzwyklejszą klasyczną maską-błoną z dobrze zrównoważonym składem.

Maska nazywa się czarną nieprzypadkowo – do jej składu wchodzi bambusowy węgiel, efektywny sorbent. W przeciętnej polskiej aptece znaleźć wydaje się niemożliwe, żeby znaleźć taki składnik. Natomiast mamy jego zamiennik — aktywny węgiel, który nie ma konkurencji jeśli chodzi o wyciąganie trucizn i toksyn z organizmu.

Właściwości czarnej maski

Kosmetolodzy dotychczas nie znaleźli nic bardziej skutecznego w oczyszczaniu skóry niż właśnie czarna maska. Zasada działania czarnej maski jest bardzo prosta: najpierw nanieś lepką mieszankę na twarz, a kiedy wyschnie, zdejmiesz ją ze skóry razem ze wszystkimi zabrudzeniami.

Błonowa maska jest dobrą pod każdym względem: łatwo ją nanieść, wygodnie zdejmować o raz ma kompleksowe działanie.

Efekt oczyszczający łatwo ocenić na własne oczy: przyjrzyj się drugiej stornie błony po jej zdjęciu, a zobaczysz całą zawartość czarnych punktów, które maska usunęła z twojej twarzy.

Zalety domowej czarnej maski

Szczerze mówiąc, domowy przepis czarnej maseczki nie jest gorszy od tej wersji firmowej. W jej składzie są bowiem tylko naturalne składniki – węgiel aktywny i żelatyna. Ważnym składnikiem jest w tym przypadku węgiel aktywny, który ma silne właściwości absorbujące. Również działa bakteriobójczo, oczyszczająco i ściągająco. Najzwyklejszy węgiel w pastylkach potrafi skutecznie oczyścić skórę, usunąć z niej nadmiar tłuszczu i toksyny.

Przepis do wykonania w domu

  • Przystępna cena (Węgiel aktywny i żelatyna, w sumie będzie mniej niż 10 zł);
  • Naturalny skład;
  • Kompleksowy efekt (Dodaj w domową maskę kroplę ulubionego olejku do twarzy).

Czarna maska z węglem: stosowanie

Aby maska z aktywnym węglem była w pełni bezpieczna, należy działać według instrukcji:

  1. Najpierw przygotuj się do zabiegu. Węgiel lepiej specjalnie kupić w aptece, świeżutki, taki który prawie rok leży w domu może być nieefektywny.
  2. Obowiązkowo rozgrzej cerę twarzy. Do tego celu może służyć gorąca woda z parą kropli olejku eterycznego, lawendy czy bodziszka. Przez 8-10 minut potrzymaj twarz nad parą wodną pod ręcznikiem.
  3. Nie nakładaj czarną maskę w strefę wokół oczu, warg i nie dotykaj nią brwi. Czarna maska-błona jest bardzo niebezpieczna dla włosów, po wyschnięciu ryzykujesz jej zdjęcie razem z częścią brwi.
  4. Stosuj czarną maskę 1-2 razy w tygodniu, jeden cykl trwa 1-1,5 miesiąca zależnie od stanu skóry. Później należy zrobić przerwę na parę miesięcy.

Czarna maska z węglem i żelatyną: domowy przepis

Potrzebne są: dwie pastylki mocno rozdrobnionego aktywnego węgla, łyżka stołowa żelatyny, 2-3 łyżki stołowych czystej wody (lub mleka) i pół małej łyżki odżywczego oleju z oliwy.

Mieszamy wszystkie składniki w misce i stawiamy do mikrofalówki na 10 sekund (można roztopić nad parą wodną). Następnie nakładamy na twarz i trzymamy 15-20 minut. Ważne jest to, żeby nie przetrzymać zbyt długo domową czarną maskę, inaczej będzie bardzo bolesne jej usunięcie z twarzy.

Resztę żelatyny z węglem zmyj wodą i użyj lekki kremik do twarzy.