Ćwiczenia na pośladki – poznaj je!

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Moda na wychudzone kobiece sylwetki już dawno odeszła w niepamięć. Warto dbać o swoje ciało i świadomie je rzeźbić, by cieszyć się zdrowiem, nie tylko fizycznym, ale i psychicznym! Jak robić to skutecznie? Poznaj najlepsze ćwiczenia na pośladki i ciesz się jędrnym ciałem i piękną pupą!

Ćwiczenia na pośladki – jak wyhodować piękną pupę?

Kobiece pośladki, to jeden z elementów ciała, który może mocno zawrócić w głowie płci brzydkiej. Piękne pośladki, to umięśnione pośladki, a ponieważ nic nigdy nie przychodzi samo z siebie, należy poświęcić czas i regularnie trenować te mięśnie. Może Cię to zdziwi, ale o wiele łatwiej i szybciej wypracować zgrabne i umięśnione pośladki, niż pozbyć się brzuszka. Jak wyhodować i wyrzeźbić tył naszego ciała? Poznaj najlepsze ćwiczenia na pośladki!

Najlepsze ćwiczenia na pośladki

Aby cieszyć się zgrabną i jędrną pupą, w treningu postaw na różnorodność. Najlepsze ćwiczenia na pośladki to ćwiczenia z wykorzystaniem ciężarów oraz polegające na odwodzeniu i unoszeniu nóg w różnych kombinacjach i pozycjach. Trening musi być intensywny, ponieważ mięśnie pośladkowe niestety nie należą do małych i niepozornych. Ćwiczenia na pośladki, które angażują do pracy mięśnie to na przykład odwodzenie nogi do tyłu, tak jakbyśmy chcieli pomachać (możemy to ćwiczenie wykonywać w pozycji stojącej lub na macie) oraz przeskoki łączone z przysiadami.

Jakie jeszcze ćwiczenia na pośladki można stosować?

Trening, który ma na celu ujędrnienie pośladków, warto urozmaicać przysiadami, zakrokami i wykrokami w boki, ćwiczenia należy również wykonywać w kilkunastu seriach powtórzeń, żeby odnieść zamierzony efekt. W budowaniu pośladków pomocne są:

  • Półprzysiady i przysiady bez odrywania stóp od ziemi
  • Przysiady z obciążeniem,
  • Wypady w bok z obciążeniem,
  • Tzw. przysiady sumo,
  • Tzw. ośle kopnięcia,
  • Wykroki skrzyżne i boczne, które pomogą wyrzeźbić wewnętrzną stronę ud,
  • Unoszenie nóg w pozycji leżącej lub z podparciem dłoni o podłogę.

Regularny trening to oczywiście nie wszystko, poza ćwiczeniami warto dbać również o zdrowy tryb odżywiania, choć pośladki nie są tak czułe na zmiany diety, jak na przykład brzuszek i lepiej znoszą nasze dietowe wpadki lub słabość do słodyczy. Jeśli już wypracujesz sobie piękne, jędrne pośladki, nie będzie tak łatwo się ich pozbyć! Jak często ćwiczyć? Trening na pośladki powinno się wykonywać dwa razy w tygodniu, odpoczywając zawsze pomiędzy treningami minimum jeden dzień. Pomiędzy seriami ćwiczeń należy odpoczywać około minuty.