Ćwiczenia na dolne partie brzucha

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Dolne partie brzucha to najtrudniejsze miejsce do wyrzeźbienia lub zgubienia zbędnego tłuszczu. W rolę główną wchodzi dieta oraz ćwiczenia na dolne partie brzucha.

Lato zbliża się wielkimi krokami, więc najwyższa pora zacząć szykować się do sezonu bikini. Tłuszcz, który zgromadził się na twoim brzuchu może zostać usunięty, wystarczy tylko odrobina samozaparcia i systematyczności. Zainwestuj w zbilansowaną dietę, a do tego dodaj aktywność fizyczną i z dumą zaprezentuj swoje ciało na plaży już za kilka miesięcy. Polecamy kilka ćwiczeń na dolne partie brzucha, które pomogą w wyrzeźbieniu mięśni, a także zarysują talię i ujędrnią skórę. Nie czekaj tylko działaj!

1. Unoszenie nóg

Połóż się na podłodze, wyprostuj nogi oraz ręce wzdłuż ciała. Napnij mocno mięśnie brzucha i podnieść proste nogi w górę, aby tworzyły z ciałem kąt 90 stopni. Kontroluj swój ruch i świadomie napinaj mięśnie, aby odciążyć plecy.

2. Świeca

Leżąc na podłodze, włóż ręce pod kość ogonową, a proste nogi skieruj w stronę sufitu. Unieś biodra w górę i delikatnym, pulsacyjnym ruchem pogłębiaj ćwiczenie. Spinaj mięśnie brzucha, jeśli chcesz możesz dodać do ćwiczenia jakieś obciążniki, co zwiększy efektywność twojej pracy.

3. Ćwiczenie na dolne partie brzucha z piłką

Jeśli masz w domu piłkę do fitnessu, możesz ją wykorzystać do wyrzeźbienia dolnych partii brzucha. Podeprzyj się na dłoniach, a nogi połóż na piłce. Spinając mięśnie przyciągnij kolana do brzucha. Pamiętaj, aby nie odrywać nóg od piłki. Możesz spróbować zrobić to samo ćwiczenie, ale na zmianę, gdy tylko jedna noga jest na piłce, a druga w powietrzu dotyka brzucha.

4. Deska, czyli plank

Oprzyj się na przedramionach, unieś tułów opierając się na placach stóp. Ciało powinno tworzyć prostą linię. Wytrzymaj tak 60 sekund, odpocznij i powtórz jeszcze 2 razy. Druga wersja, wygląda następująco; gdy twoje ciało będzie tworzyć prostą linię, małymi krokami, przesuwaj nogi do przodu, unosząc biodra i nie odrywając łokci od podłoża, przestań, gdy ciało będzie wyglądało jak litera A, wróć powoli do pozycji wyjściowej i powtórz jeszcze 5 razy. Jest to najlepsze ćwiczenie na dolą partię brzucha, ale również i na cały brzuch, plecy i przedramiona.