Co to jest gainer, czyli wszystko o odżywkach na masę

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Jeżeli zależy ci jednocześnie na: przyroście wagi, zbudowaniu tkanki mięśniowej i wysokiej dawce energii, idealne dla Ciebie są najlepsze odżywki na masę, tzw. gainer. Ważne jest aby pamiętać, że inny jest efekt odżywki gainer przed treningiem, a inny gainer po treningu.

Co to jest gainer na masę?

Gainer ON SERIOUS MASS

Gainer to rodzaj odżywki, którą stosuje się zarówno w celu zwiększenia masy mięśniowej podczas treningu, jak i w celu przyspieszenia regeneracji po nim. Odżywki typu gainer zawierają najwięcej węglowodanów: 60-90 proc. oraz 10-3-proc. aminokwasów. Innymi słowy, gainery to po prostu dodatkowe kalorie, których dodanie do diety ułatwia osiągnięcie dodatniego bilansu energetycznego. Gainery stosują głównie te osoby, dla których najważniejszym celem jest przyrost  masy.

Gainer przed treningiem

Celowe działanie odżywek na masę – gainerów – zależy od tego o jakiej porze zostaną dostarczone organizmowi. Gainer pożywane przed treningiem dodają energii i opóźniają pojawienie się objawów zmęczenia w trakcie wysiłku. Czyli dzięki przyjęciu odżywki na masę przed treningiem, będziesz ćwiczyć dłużej i znacznie później odczujesz zmęczenie!

Gainer po treningu

Odżywka na masę gainer przyjmowana zaraz po treningu również spełnia bardzo ważną funkcję: odbudowuje zapasy glikogenu w mięśniach i wspomaga przyrost tkanki mięśniowej!

Ponadto, ze względu na dużą zawartość węglowodanów, gainery powodują także wzrost poziomu tkanki tłuszczowej w organizmie, czyli dzięki gainer przyrost masy osiągany jest w każdy możliwy sposób.

Jak wybrać najlepszy gainer na masę?

W celu wybory najlepszej odżywki na masę warto śledzić rankingi znanych stron, poświęconych siłowni, odżywkom na masę oraz nowościom na rynku gainer. Wybierając najlepszą dla siebie odżywkę na masę należy zwrócić uwagę na: skład gainera, w tym stosunek białka do węglowodanów, opinie użytkowników, również o samopoczuciu po spożyciu gainera (np. zbyt duży skok insuliny objawia się sennością), różnorodność smakową oraz cenę. Najlepsze aktualnie na rynku odżywki na masę znajdziesz bez trudu chociażby szerokiej gamie sklepów internetowych, które specjalizują się w gainer.