Jak uruchomić klub fitness – co łączy uprawnienia G2 i kurs ...
W dzisiejszych czasach spożywamy dużo żywności, która szkodzi naszemu zdrowiu. Czy burak pomoże nam oczyścić ciało z toksyn zawartych w jedzeniu?
Na szczęście natura nie zostawiła nas samych na pastwę losu i jak zawsze się nami zainteresowała. Można wręcz powiedzieć, że nam pomogła, tworząc tak niesamowite warzywo, jakim jest okrągły, czerwony, burak. Burak jest z natury zasadowy dlatego ma taką istotną funkcję przy oczyszczaniu organizmu z toksyn. Jeżeli cierpisz na brak apetytu to znakomitym rozwiązaniem jest zacząć codziennie spożywać surówkę ze świeżo startych buraków. Te warzywo wykazuje najlepsze działania kiedy jest surowe, dlatego zamiast surówek dobrym rozwiązaniem jest również robienie z niego jednodniowych soków. Kiedy dodamy do buraka utarty chrzan i kminek wtedy otrzymamy bombę witaminową, która bardzo dobrze poprawia trawienie, odkwasza organizm i oczyszcza wątrobę.
Mogę Cię tu zaskoczyć bo prawdopodobnie tego mogłeś nie usłyszeć, a fakt jest taki że burak leczy kilka chorób: nowotwory, anemie, grypę, gruźlice, zapalenie nerwów i wątroby.
Piłeś już kiedyś sok z buraka? Jest on bardzo słodki ale jeżeli pijesz go pierwszy raz to radzę Ci zmieszać go z sokiem z selera i marchii. Ponieważ jeżeli wprowadzisz dużą dawkę czystego soku z buraka do organizmu, może to doprowadzić do bólu głowy, zamulenia w żołądku i ospałości. Wynika to z nagłego rozpoczęcia oczyszczania naszego organizmu z toksyn.
Burak jest również źródłem wielu witamin, minerałów. Wiele jest stron na których znajdziesz co dokładnie zawiera burak, jednak wiem że czasami nie chce się wędrować po różnych stronach, dlatego ułatwię Ci to i wypiszę teraz co taki burak posiada.
Skład buraka: Witaminę B2, B3, B4, B5, B6, B12, A. Kwas foliowy. Buraczane antocyjany czterokrotnie zwiększają przyswajanie tlenu przez komórki. Mangan, kobalt, miedź, fluor, chlor, karoteny, cukry, białko, betaninę, błonnik, kwasy organiczne. Niewielką ilość witaminy C i B1.
100 g buraków zawiera: 300 mg potasu, 84 mg sodu, 25 mg wapnia, 15 mg magnezu, 3,2 mg fosforu, 0,4 mg żelaza i cynku.
Chcesz poznać przepis na picie soku z buraka?
Przed jego wypiciem trzeba zrobić następującą rzecz. Kiedy wyciśniesz świeży sok z buraka odstaw go do lodówki na 24h. Po tym czasie zbierz z brzegu całą pianę i wyrzuć do zlewu. Piana posiada wszystkie pestycydy, toksyny itp. Które dostały się do buraka podczas uprawy i karmienia nawozami. Po tym procesie sok jest już gotowy do spożycia.