Boks – jakie mięśnie rozwija

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Boks jest świetnym pomysłem na rozwój mięśni, a także popracowaniem nad swoim charakterem. Dowiedz się, jakie korzyści płyną z uprawiania tego sportu.

Mięśnie a trening

Wiele osób wybierając się na trening boksu, ma mylne wyobrażenie efektów, jakie może uzyskać po kulturystyce. Owszem, boks umożliwia przyrost masy mięśniowej, jednak nie tak wielki. Dzięki niemu wzmocnisz wszystkie partie ciała, a także pozbędziesz się zbędnych kilogramów. Twoja sylwetka będzie smukła oraz dobrze wyrzeźbiona. Większa lub mniejsza masa mięśniowa jest z kolei mocno kontrolowana przez profesjonalistów, którzy są przydzielani do klas wagowych.

Boks oznacza też poprawę Twojej kondycji. Podczas ćwiczeń pracuje bowiem wszystko, tak jak wspomnieliśmy wszystko. Mało osób zwraca uwagę na to, że oprócz rąk pracują również nogi, a brzuch jest napięty. Pierwszy efektów swoich ćwiczeń możesz się jednak spodziewać po klatce piersiowej.

Hartuj charakter

Boks, tak jak każdy sport pozwala na redukcję stresu i odprężenie się. Chociaż wiele osób nadal trwa w mylnym przeświadczeniu, że wzbudza on agresję, to coraz więcej pedagogów zaleca dzieciom zapisanie się na trening boksu. Uczy on bowiem koncentracji, ponieważ w starciu z drugą osobą należy zachować skupienie. Ważne jest również panowanie nad swoimi emocjami, co jeszcze szczególnie trudne w walce, lecz gdy uda się to wypracować, efekty są owocne.

Regularne treningi boksu sprawiają też, że rośnie pewność siebie. Wpływ na to ma wyrzeźbiona, atrakcyjna sylwetka oraz praktyczne umiejętności. Świadomość, że w razie zagrożenia nie jest się całkowicie bezbronnym, potrafi naprawdę dużo zdziałać i sprawić, że dobrze poczujesz się z samym sobą. Na sam koniec warto jeszcze dodać, że boks, tak jak każda sztuka walki, uczy pokory. Nie zawsze jest się bowiem zwycięzcą i aby osiągnąć sukces, należy się stale samodoskonalić.

Czy boks jest dla mnie?

Jeśli zastanawiasz się, czy boks to sport dla Ciebie, najlepiej, jeśli udasz się na jedne zajęcia i sam się o tym przekonasz. Teraz trenować może każdy, a sale treningowe są pełne kobiet, mężczyzn, dzieci, a nawet osób w starszym wieku. Jedyne co może Cię powstrzymywać to problemy z kręgosłupem albo sercem. Wówczas lepiej zastanowić się nad inną dyscypliną, aby nie zrobić sobie krzywdy.