Atlas kulturystyczny – jaki wybrać?

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Ćwiczenia na atlasie to dla wielu osób jedna z najlepszych form treningu na siłowni. Można rzeźbić różne partie ciała, dostosowywać poziom ciężkości od swoich predyspozycji i przede wszystkim urozmaicać swoje ćwiczenia. Na rynku jest mnóstwo różnych rodzajów tego typu sprzętu, dlatego wybór może przysparzać czasami trochę trudności.

Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Każdy model atlasu to inna historia. Dlatego też, jeśli ktoś chce dobrać odpowiednie do swoich potrzeb urządzenie, to powinien zrobić dobry research rynku, ale też zastanowić się, czego oczekuje od tego urządzenia. Przede wszystkim atlas może mieć mniej lub więcej funkcji oraz stanowisk i to są właśnie jedne z najważniejszych  kwestii, które trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie. Nie każdemu zależy na mocnej rzeźbie mięśni, ale szuka sprzętu odpowiedniego do modelowania delikatnego gorsetu mięśniowego. Wtedy nie musi  kupować zaawansowanego urządzenia.

Trenuj tak, jak chcesz

Nie można też zapomnieć o wymiarach atlasu oraz maksymalnych obciążeniach dla osoby ćwiczącej. Czasami warto rozejrzeć się za sprzętem przystosowanym do trenowania określonej partii mięśni, aby dopasować go idealnie do swoich potrzeb. Osoby szukające multifunkcyjnego urządzenia z pewnością rozejrzą się za czymś bardziej zaawansowanym, co umożliwi im trenowanie całego ciała. Co ważne, można też dopasować urządzenie do siebie dokupując do niego potrzebne drążki. Za ich pomocą można wykonywać  przeróżne, urozmaicone ćwiczenia. Może być to drążek trójkątny, na jedną lub dwie ręce, mocowany do ściany itd.

Warto wziąć pod uwagę aspekt ceny – nie zawsze ogromna suma za atlas odzwierciedla jego wartość, ale też zbyt niska kwota za tego typu urządzenie  może oznaczać, że jest niestety byle jakie.

Liczy się więc jakość  wykonania, materiały z jakich atlas został zrobiony i bezpieczeństwo użytkowania.

Zalety ćwiczenia na atlasie

Trenując na atlasie, można mieć pewność, że ćwiczymy wszystkie partie ciała i dopasujemy stopień trudności do predyspozycji fizycznej (jeśli wybierzemy odpowiednie urządzenie). Jest to sprzęt bezpieczny, szczególnie dla początkujących. Także ci, którzy mają jakąś kontuzję, nie muszą zarzucać trenowania, ale wybrać takie ćwiczenia, które nie będą obciążały chorego stawu. Nie ma żadnych ograniczeń,  jeśli chodzi o płeć czy wiek trenującego, ponieważ każdy może dobrać odpowiednią dla sobie aktywność, bez obaw o swoje zdrowie. Ćwiczenia typu motyle, wyciskanie na ławeczce, podciąganie czy podpórka do pompek i przystawka do trenowania mięśni brzucha i wiele więcej.  Wybór jest ogromny, a ćwiczenie daje dużo radości.