Arginina – suplement doskonały?

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Arginina to aminokwas, który występuje w naturalny sposób w organizmie. Niestety z wiekiem zdolność syntezy argininy zaczyna spadać, co odbija się to negatywnie na naszym organizmie. Jako suplement diety może zdziałać cuda i co najważniejsze nie jest szkodliwa.

Aminokwas endogenny, czyli arginina, bierze udział w wielu procesach zachodzących w naszym organizmie. Pomaga w dokrwieniu, wspomaga przyrost mięśni, działa wydolnościowo na serce, poprawia krążenie krwi, a także wspomaga erekcję. Można by rzecz, że jest suplementem doskonałym, ponieważ można brać ją przez długi okres czasu i nie występują żadne skutki uboczne, a także mogą go przyjmować praktycznie wszyscy. Oprócz tego arginina wpływa korzystnie na nasz wygląd zewnętrzny, a także nastrój. Jeśli chcemy, aby suplement ten był faktycznie taki doskonały, należy pamiętać o odpowiednim dawkowaniu.

Działanie

Arginina produkuje tlenek azotu, a to pomaga transportować składniki odżywcze do tkanki mięśniowej. Dzięki temu, szybciej rosną mięśnie, a także tkanka tłuszczowa jest szybciej spalana. Dlatego jest tak uwielbiana przez osoby, które zajmują się aktywnością fizyczną. Oprócz tego arginina pomaga zregenerować organizm po treningu, wspomaga hormon wzrostu, przyspiesza gojenie ran, a także opóźnia proces starzenia.

Dawkowanie

Argininę można brać bez przerwy przez około rok czasu i nie odczuć skutków ubocznych. Jeśli chcemy przyjmować ten suplement dłużej, należy robić przerwy w dostarczaniu go do organizmu. Zalecana dzienna dawka argininy to około 5 gram. Najlepszy efekt daje, gdy weźmie się ją przed treningiem lub rano, ponieważ pobudza organizm do działania.

Podsumowanie

Arginina to suplement doskonały. Jest idealnym rozwiązaniem dla sportowców, którym zależy na przyrośnie masy mięśniowej, a pozbyciu się tłuszczowej. Poprawia wygląd skóry, zapobiega niektórym chorobom lub opóźnia ich rozwój. Ludzie zażywający argininę, mają większą chęć na trening, są bardziej pogodni, posiadając więcej energii. Jeśli chcemy, aby ten aminokwas przyniósł nam pożądane efekty, trzeba go systematycznie i odpowiednio dawkować, a w połączeniu ze zbilansowaną dietą i ćwiczeniami, osiągniemy naprawdę zachwycające efekty.