Bycie wysportowanym nie sprowadza się jedynie do aktywnych ćwiczeń i kontrolowania wagi. Osoby wysportowane lubią także środki komunikacji o sportowym charakterze. Czym się poruszać po mieście? Oto 6 najlepszych sportowych samochodów!

6 najlepszych samochodów dla osób uprawiających sport

Sportowe samochody to auta, które dostarczają wiele emocji, zarówno kierowcom, jak i pasażerom. Osoby dbające o zdrowy tryb życia często decydują się na sportowe auto, nie tylko ze względu na jego atrakcyjny wygląd, ale i osiągi oraz komfort jazdy. Które samochody warto wypróbować? Przedstawiamy 6 najlepszych aut dla osób uprawiających sport!

1Lexus LC

Ten futurystyczny samochód to hybryda posiadająca silnik spalinowo-elektryczny. Auto przyspiesza w ciągu 5 sekund do 100 km/h i osiąga maksymalną prędkość równą 250 km/h. Stylistyka z pewnością przypadnie do gustu wielbicielom luksusowych wnętrz i sportowych samochodów.

2Koenigsegg Regera

Koenigsegg Regera to luksusowa hybryda, która osiąga przyspieszenie do 100 km/h w ciągu 2,8 sekund i posiada prędkość maksymalną równą aż 410 km/h. Auto uznawane jest za jedno z najmocniejszych samochodów z silnikiem spalinowo-elektrycznym na świecie.

3Ford Mustang

Ford Mustang to samochód dedykowany przede wszystkim młodym osobom, ceniącym sobie niezależność i wolność. Pierwszy prototyp tego auta został zaprezentowany w 1962 roku. Auto cechuje bardzo dopracowana aerodynamika oraz wyczynowy charakter. Ford Mustang to pojazd kultowy, który bardzo często pojawia się w różnych filmach, teledyskach i wyścigowych grach komputerowych. Najmocniejsza limitowana wersja samochodu zadebiutowała w styczniu 2015 roku w Detroit.

4Chevrolet Camaro

Chevrolet Camaro to amerykański samochód sportowy, którego pierwsze modele pojawiły się na rynku już w 1967 roku. Najnowsze edycje samochodu posiadają elegancki sportowy spoiler oraz manualną klimatyzację. Wyposażenie samochodu zależy od modelu, w wersjach limitowanych można znaleźć szereg dodatków, takich jak ozdobne emblematy, czy różne warianty wykończeniowe.

5Porsche 911

Porsche 911 to jeden z najbardziej znanych sportowych samochodów świata. Klasyczna stylistyka, symbol porsche i stabilna, mocna konstrukcja silnika to cechy, które sprawiają, że auto to jest pożądane przez wielu mężczyzn na całym świecie.

6Audi TT Coupe

Audi TT to wciąż bardzo popularny samochód wśród wielbicieli aut sportowych. To potężna, sportowa maszyna z napędem na cztery koła. Auto posiada samosterowalne reflektory Audi Matrix LED oraz wirtualny kokpit. Samochód został zoptymalizowany pod kątem sportowych przeciążeń i przyspieszeń, dzięki czemu jazda jest bardzo komfortowa.