4 sposoby na pozbycie się cellulitu

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Cellulit to okropna przypadłość, która zdarza się głównie kobietom. Niezależnie od masy ciała, wzrostu czy wieku, możesz być narażona na to, że na twoim ciele pojawi się pomarańczowa skórka. Przedstawię ci cztery sposoby na pozbycie się cellulitu, które powinny pomóc!

Cellulit to nic innego jak nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej pod skórą. Przyczyny takiego stanu są różne, zaczynając od problemów z hormonami, a kończąc na otyłości. Istnieją trzy rodzaje cellulitu:

  • wodny, czyli taki, który powstaje na skutek złej diety lub problemów hormonalnych,
  • lipidowy, powstaje poprzez gromadzenie się w skórze kwasów tłuszczowych,
  • cyrkulacyjny, powstały z połączenia cellulitu wodnego i lipidowego.

Warto wiedzieć, z jakim cellulitem ma się do czynienia, za nim przystąpi się do walki. Dzięki czterem sposobom na pozbycie się cellulitu twoja skóra znowu stanie się jędrna i pozbawiona nieładnych grudek.

Peeling

Peeling jest dobrym wyborem, ponieważ pobudza krążenie krwi, a także zwiększa przepływ limfy. Wypróbuj kilka wariantów tego sposobu, aby wybrać najlepszy dla siebie. Możesz też korzystać z różnych peelingów na zmianę.

  • podczas kąpieli, wmasuj w skórę, gdzie powstał cellulit dwie, spore garści soli morskiej, a następnie opłucz ciało, na przemian, raz zimną, a raz ciepłą wodą.
  • cukier brązowy wymieszaj z miodem i olejem z pestek winogron, a następnie powstałą masę, wetrzyj w obszary dotknięte pomarańczową skórką, następnie spłucz zimną i ciepłą wodą.
  • pijąc poranną kawę z fusami, nie wyrzucaj ich, tylko zostaw na później. Fusy zmieszaj z oliwą z oliwek i podczas kąpieli, wmasuj w ciało powstałą masę, następnie spłucz.

Aktywność fizyczna

Chcąc pozbyć się cellulitu, powinnaś zacząć ćwiczyć. Nie muszą to być skomplikowane ćwiczenia na siłowni. Poświęć odrobinę czasu w domu na kilka prostych ćwiczeń jak np., przysiady, wykroki czy brzuszki. Możesz też zacząć biegać lub jeździć na rowerze. Każda aktywność fizyczna pozwoli pozbyć się pomarańczowej skórki.

Masaż

Oprócz ćwiczeń, zacznij wykonywać masaże miejsc objętych cellulitem. Kup w drogerii szorstką rękawicę do mycia i podczas kąpieli zacznij masować ciało od kostek do brzucha, kolistymi ruchami. Przyspieszy to metabolizm oraz ujędrnij skórę, a co za tym idzie, pozbędziemy się pomarańczowej skórki.

Od środka

Z cellulitem należy walczyć również od środka. Zmień swoją dietę, wprowadź do niej więcej owoców i warzyw oraz jak najwięcej ostrych przypraw. Pij dużo wody, która wypłukuje toksyny z organizmu. Możesz zacząć pić również sok z cytryny, pijąc go trzy razy dziennie, zaczniesz zauważać, że skórka pomarańczowa zaczyna zanikać. Sok przygotujesz, wyciskając do szklanki z wodą 3/4 cytryny i dodając odrobinę pieprzu cayenne.