Zdrowe jedzenie, czyli co jeść żeby schudnąć

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zdrowe jedzenie nie oznacza listka sałaty i marchwi. To bogactwo smaków, witamin, a nawet tłuszczy, który mają dobry wpływ na Twój organizm. Jedz świadomie, a uda Ci się zrzucić zbędne kilogramy i czuć się sobą wyśmienicie!

Zdrowe jedzenie bogate w witaminy

Żeby schudnąć, trzeba jeść, ale też robić to z rozsądkiem oraz odpowiednią wiedzą. Nie stosuj żadnych głodówek, które, zamiast pomóc, jedynie szkodzą. Zamiast tego podstaw na produkty bogate w witaminy oraz enzymy, które są niezbędne, aby spalić tłuszcz.

Większość z nich dostarcza się wraz z pożywieniem, ale istnieje też kilka wyjątków np. witamina D syntezowana przez naszą skórę dzięki promieniom słonecznych. Wygodnym sposobem na załatanie wszelkich dziur związanych z niedoborami, są suplementy dostępne w aptekach. Stosowanie ich nie jest złym pomysłem, ale zawsze lepszym i tańszym wyborem będzie sięgnięcie po pomarańczę niż witaminę C. Nie wahaj się więc, tylko jedz dużo owoców i warzyw, które zawierają wszystko to, co najlepsze dla Twojego organizmu.

Tego lepiej unikać

Zdrowe jedzenie to takie, które nie zawiera w składzie żadnych sztucznych substancji i jest w pełnie ekologiczne. Słodycze, ciastka, chipsy oraz fast foody są więc czymś, czego kategorycznie musisz unikać, jeżeli walczysz o idealną sylwetkę. Brzmi to banalnie, ale stanowi i pierwszy krok do sukcesu. Pierwszy tydzień bez cukru i łakoci może być dla Ciebie bardzo ciężki, ale jeśli go wytrzymasz, później będzie Ci tylko łatwiej.

Twoje kubeczki smakowe się wyostrzą i coś, co wcześniej wydawało Ci się wcale nie mieć smaku, nagle może zaskoczyć swoją intensywnością. Zamiast niezdrowego, białego cukru szukaj więc cukru naturalnego np. w daktylach. Możesz zrobić z nimi kakaowe ciastka owsiane, które będą lekkie, pyszne i nietuczące.

Ryby i mięso

Tak jak mówiliśmy wcześniej, dieta nie oznacza głodówki, dlatego dbaj o urozmaicenie. Zrezygnuj z czerwonego mięsa, wybierz kurczaka, indyka albo cielęcinę. Raz w tygodniu dobrze też, jeśli pokusisz się na rybę np. pstrąga. Pamiętaj jednak o odpowiednim sposobie ich przyrządzenia. Odstaw więc w kąt ciężkie panierki i smażenie na oleju. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest upiec mięso w piekarniku lub ugotować je na parze. Powodzenia w zdrowym odżywianiu!