Zadbaj o siebie – dieta na płaski brzuch

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Produkty zbożowe, warzywa, czy chude mięso? Jakie produkty spożywcze dopuszcza dieta na płaski brzuch? Co jeść, by cieszyć się piękną i zdrową sylwetką, a czego unikać? Zapraszamy do lektury!

Poznaj niezwykłą moc błonnika!

Błonnik (inaczej włókno pokarmowe lub błonnik pokarmowy) to składnik odżywczy, który wpływa pobudzająco na perystaltykę jelit oraz powoduje uczucie sytości dzięki temu, że wchłania wodę. Właściwości błonnika są nieocenione – zmniejsza wchłanianie cholesterolu oraz obniża stężenie glukozy we krwi, pomaga również oczyścić organizm z toksycznych produktów przemiany materii. Dlatego też błonnik stanowi podstawę wielu diet odchudzających, w tym także diet, których celem jest uzyskanie płaskiego brzucha.

Dieta na płaski brzuch – co warto jeść?

Dieta na płaski brzuch powinna się składać z substancji bogatych w błonnik. Podstawą takiego żywienia są owoce i warzywa. Z owoców zalecane są przede wszystkim maliny, truskawki, jabłka i cytryny, natomiast warzywa powinno się jeść w formie surowej lub gotowanej na parze. Dieta taka powinna również zawierać produkty pochodzenia mlecznego (kefir, jogurt, zsiadłe mleko), chude mięso (kurczak, indyk, wieprzowina, wołowina lub cielęcina) oraz dużo płynów (w postaci wody mineralnej, herbaty, zup lub naparów ziołowych). Uzupełnieniem diety powinna być kasza jęczmienna oraz brązowy ryż, warto sięgać również po otręby i płatki.

Dieta na płaski brzuch – czego unikać?

Jeśli chcesz mieć płaski brzuszek, zakazane jest spożywanie takich produktów, jak ser żółty, dania mączne (kluski, makarony), smażone kotlety, kukurydza, bób, groch, kapusta, fasola, boczek oraz słonina. Warzywa strączkowe działają wzdymająco na nasz organizm, z kolei sery i wymienione wcześniej mięsne produkty są tłuste, co również nie wpływa korzystnie na proces odchudzania.

Jeśli chcesz wypróbować popularne na całym świecie rozwiązania, możesz zacząć stosować tzw. dietę Montignaca, dietę South Beach lub dietę Dukana. Diety te mają na celu zredukować ilość spożywanych produktów o dużym indeksie glikemicznym, co skutkuje nie tylko ogólną poprawą zdrowia, ale i również płaskim brzuchem.

Pamiętaj, że aby cieszyć się zgrabnym i płaskim brzuchem, zazwyczaj samo stosowanie diety nie wystarczy! Dbaj o swoją kondycję i poza zdrowym odżywianiem uprawiaj ulubione sporty, by aktywnie spalać tłuszcz i cieszyć się piękną figurą!