Urządzenia do ćwiczeń

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Dbanie o sylwetkę jest bardzo ważne i żeby zacząć to robić, odpowiedni będzie każdy moment. Oprócz siłowni, fitnessu czy basenu, istnieją jeszcze inne możliwości na rozpoczęcie ćwiczeń. Przyjrzyjmy się urządzeniom, z których możesz korzystać w domowym zaciszu.

Elektrosymulator mięśni brzucha

Na początek przyjrzyjmy się lepiej ekosymulatorowi mięśni brzucha. Jest to urządzenie, które wykorzystuje fale elektromagnetyczne EMS. Przekazują one impulsy na skórze, a ich celem jest pobudzenie nerwów, które prowokują mięśnie brzucha do skurczów oraz rozkurczania.

Na rynku znajdziemy urządzenia dwóch typów. Jedno z nich ma za zadanie aktywować mięśnie, zwiększyć ich wytrzymałość, jędrność oraz pomóc w osiągnięciu pożądanych efektów ćwiczeń. Drugi typ ma na celu rozluźniać mięśnie, aby przynieść im ulgę po intensywnym wysiłku fizycznym. Jednak czy takie urządzenie w ogóle działa? Zdania są podzielone, a najlepiej przekonać się o tym na własnej skórze, żeby wyrobić sobie opinie.

Twister do ćwiczeń fitness

Twister jest świetnym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów. Najlepsze jest w nim to, że nie zajmuje sporo miejsca i można go trzymać w domu. Działa on na talerzu obrotowym, na którym należy stanąć i wykonywać skręty tułowia. Porusza się nim dzięki pracy nóg oraz korpusu. Wyróżniamy kilka wersji takiego urządzenia. Im droższy, tym więcej funkcji będzie posiadał np. wyświetlacz czy dodatkowe linki.

Twister idealnie wysmukla brzuch, podkreśla talię, wzmacnia ręce oraz buduje mięśnie nóg i pośladków. Warto się więc na niego zdecydować i mieć go u siebie w domu, jeżeli nie masz czasu wychodzić na siłownię. Wybierając urządzenie elektroniczne do mieszkania, pamiętaj jednak o jego odpowiednim zasilaniu, żeby poprawić komfort ćwiczeń. Ogniwa li ion oraz pakiety Ni-Mh będą więc nieocenione. Wybierając te najwyższe jakości, sprawisz, że urządzenie posłuży Ci dłużej. Poszukaj więc baterii litowo-jonowych lub niklowo-wodorkowych i nie przejmuj się logistyką, tylko ciesz się z ćwiczeń!

Bez elektroniki

Jeśli jednak chcesz postawić na urządzenia, które nie potrzebują zasilania, zawsze dobrym pomysłem będzie duża piłka, ciężarki lub taśma do ćwiczeń. Ta ostatnia nie zajmuje dużo miejsca, a można dzięki niej popracować niemal nad każdą partią ciała. Przez naciąganie gumy można wzmocnić mięśnie nóg, rąk czy brzucha. To naprawdę dobre rozwiązanie.