Trening na wakacjach

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Trening na wakacjach to świetny pomysł, ale nieraz trudno jest o samodyscyplinę. Zwłaszcza gdy wyjeżdżasz gdzieś daleko i bardzo intensywnie zwiedzasz. Są jednak sposoby na bycie w formie przez cały czas!

Trening na wakacjach, czyli kilka pomysłów

Na wakacjach odpoczywamy i odpuszczamy sobie wiele rzeczy np. gotowanie czy jedzenie zdrowo. To nic dziwnego, będąc na urlopie aż żal nie spróbować regionalnych potraw i nie doświadczyć czegoś zupełnie nowego. W tej materii można sobie odpuścić, ale trening to zupełnie inna sprawa.

Już po tygodniowej przerwie jest znacznie trudniej wrócić do cyklu ćwiczeń, dlatego nie przerywaj swoich dobrych nawyków, a wykorzystaj otaczające się okoliczności przyrody. Nie musisz forsować się, jak na siłowni czy fitnessie. Ważne, żeby pozostał Ci nawyk. Dlatego więc wybierz się na krótki bieg po plaży, jeżeli jesteś nad morzem. A może wybierzesz relaksacyjne rozciąganie na piasku?

Dobrym pomysłem jest również pływanie czy gra w piłkę. Lato samo daje Ci mnóstwo możliwości, które sprawią, że stale będziesz w ruchu. Idealnym rozwiązaniem jest wyjazd w góry, po których wspinaczka jest nie tylko przyjemnością, ale też wyśmienitą formą ruchu. Jednak, co jeśli trening na wakacjach wymaga od Ciebie większego zmotywowania niż tylko silna wola?

Aplikacje, które nie dadzą Ci spokoju

Nie wiesz co robić? A więc zdecyduj się na aplikację na telefon, która pomoże Ci w treningu i będzie Ci przypominać o tym, że nadszedł czas na kilka minut ruchu. Takie aplikacje są darmowe i możesz przebierać w ich wersjach, aby wybrać tę, którą najbardziej Ci odpowiada. Wystarczy Ci jedynie, że będziesz mieć stały dostęp do internetu, co może być nieco problematyczne za granicę. Ale i na to znajdzie się sposób, wystarczy, że zaopatrzysz się w pakiet, dzięki któremu nie grozi Ci utrata kontaktu ze światem. Znajdziesz go w firmie XOXO WiFi albo szukając korzystnej oferty u operatora.

Liczy się to, abyś zachował ciągłość w swoich ćwiczeniach. Szkoda Twojego wysiłku, ciężkiej pracy oraz potu, jaki wylałeś na siłowni, aby po jednych wakacjach forma musiała być wypracowywana od nowa!