Trening na mniejsze uda

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Szczupła uda to marzenia niejednej z pań. Odpowiednio umięśnione i wymodelowane są powodem do dumy. Żeby osiągnąć pożądany efekt, wystarczy zaledwie kilka minut dziennie!

Krótkie treningi – wielkie efekty

Żeby wypracować sobie wspaniałe uda, wcale nie trzeba spędzać długich godzin na siłowni, a w dodatku nie trzeba robić tego codziennie. Droga do sukcesu może nie jest czystą przyjemnością, ale nie wymaga też katorżniczego wysiłku. Przede wszystkim, liczy się regularność. Jeżeli będziesz wykonywać odpowiednie ćwiczenia co dwa dni przez miesiąc lub dwa, osiągniesz wymarzone rezultaty. 15 minut dziennie zaowocuje długotrwałym efektem!

4 pomysły na ćwiczenia

Ćwiczenia na uda są różnorodne. W swojej ofercie mają je wszystkie siłownie oraz fitnessy. Wybór kupna karnetu na aerobik nie jest więc złym pomysłem. My jednak podpowiadamy jak zadbać o siebie w domu, poświęcając na ruch około 15-20 minut maksymalnie.

  1. Łyżwiarz: to ćwiczenie wykonasz w pozycji stojącej. Przeskakując z nogi na nogę, staraj się krzyżować za sobą nogi (jak łyżwiarz), wyciągając je jak najdalej.
  2. Unoszenie nogi:bardzo proste do wykonania, lecz niezwykle efektowne. Połóż się na boku, a nogę, na której leżysz, zegnij w kolanie. W ten sposób utrzymasz równowagę. Drugą nogę unoś ile możesz, po czym daj jej opaść, nie pozwalając dotknąć ziemi. Po kilku powtórzeniach wykonaj to samo ćwiczenie na drugim boku.
  3. Pompka: nieco trudniejsza pozycja od pozostałych, ale nadal bardzo skuteczna. Oprzyj się na jednym łokciu oraz krawędzi stopy. Drugą dłoń oprzyj na biodrze, a nogę energicznie unoś do boku.
  4. Przysiady: idealnie wymodelują Twoje uda oraz pośladki. Są proste do wykonania, lecz trzeba pamiętać, by wykonywać je prawidłowo. Stań w szerokim rozkroku, unieś ręce i wykonuj przysiady tak, by nie odrywać pięt od podłogi. Bardzo ważne jest też, żeby kolana nie wychodziły za linię stóp. Przysiad oraz kucanie to nie to samo!

Wszystkie z tych propozycji na trening wykonuj od 3 do 4 minut co drugi dzień. W ten sposób rozplanujesz sobie kilkunastominutowy trening, który zdziała cuda!

Na problemy z motywacją

Decyzja na samodzielne ćwiczenia w domu zapadła, ale jest problem z regularnością? Niestety ma go większość z nas. Nieraz zwyczajnie nam się nie chce lub nie możemy się zmotywować do działania, bo nie widzimy natychmiastowych efektów. Warto więc robić sobie zdjęcia od pierwszego dnia treningów oraz mierzyć obwód ud i go zapisywać. W ten sposób będziesz widzieć, że ćwiczenia coś dają, chociaż może Ci się wydawać, że nic nie widać. Inny pomysł to rozrysowanie sobie tabliczki, na której będziesz odhaczać kolejne dni. Bardzo proste, a naprawdę pomaga!