Prozdrowotne ćwiczenia na kręgosłup

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Kręgosłup to jeden z najważniejszych elementów naszego organizmu. Utrzymuje on, całe nasze ciało w pozycji pionowej. Niestety, siedzący tryb życia, nie sprzyja dbaniu o niego. Przedstawię kilka najskuteczniejszych ćwiczeń na kręgosłup, które na pewno się przydadzą.

Przestaliśmy dbać o nasz kręgosłup, a jest to część ciała, która odpowiada za nasz system nerwowy, a także prawidłową postawę. Coraz mniej ruchu, siedzący tryb życia, mało snu, brak czasu na relaks i ćwiczenia, sprawiają, że kręgosłup przestaje pracować tak jak powinien. Warto zająć się tą częścią ciała zanim, zacznie ona dawać się we znaki. Wykorzystaj najskuteczniejsze ćwiczenia na kręgosłup, żeby poprawić jego kondycję.

Przywodzenie łokcia

Klękamy podpierając się na dłoniach. Plecy muszą być proste, głowa normalnie opuszczona w dół. Wyciągamy prawą nogę do tyłu i lewą rękę do przodu, a następnie przyciągamy łokieć do kolana, spinając mięśnie brzucha. Ćwiczenie powtarzamy po 12 razy na każdą stronę.

Na brzuchu

Kładziemy się na podłodze na brzuchu, uda i stopy mają przylegać do ziemi. Wyciągamy ręce przed siebie, unosimy lekko klatę piersiową nad ziemię , głowę mamy skierowaną do dołu, ręce przenosimy do boku, tak aby dotknąć bioder i z powrotem. Robimy 3 serie po 7 powtórzeń.

Pływanie na podłodze jako najskuteczniejsze ćwiczenie na kręgosłup

Leżymy na brzuchu na podłodze, głowę opieramy na przedramiona i patrzymy w dół, podnosimy nogi na zmianę, jakbyśmy płynęli kraulem. Robimy 7 powtórzeń na każdą nogę w 3 seriach.

Kołyska

Leżąc na brzuchu na podłodze, dłonie splatamy za głową i patrzymy w dół, stopy trzymamy złączone w tym samym momencie podnosimy z podłoża barki i stopy, powtarzamy ćwiczenie siedem razy w trzech seriach.

Koci grzbiet

Stajemy w klęku podpartym, dłonie mają być pod barkami, opuszczamy głowę do podłogi i mocno wyginamy plecy do góry, a następnie głowa idzie do góry, a plecy w dół. Powtarzamy ten ruch 15 razy w 3 seriach. Najskuteczniejsze ćwiczenie na kręgosłup to chyba właśnie to.