Picie wody prowadzi do śmierci!

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Woda – niezbędny element każdego organizmu, stanowi około 60 – 70% masy ciała dorosłego człowieka. Jest niezbędna do życia, ale prowadzi również do śmierci.

Każdego dnia powinniśmy spożywać minimum 1,5 litra czystej wody, w celu uzupełnienia jej niedoboru spowodowanego m.in. procesami metabolicznymi zachodzącymi w naszym ciele przez całą dobę. Czysta woda wydaje się być lekarstwem na wiele chorób i jest zalecana przez każdego lekarza i dietetyka jako naturalny „suplement” organizmu człowieka.

Istnieją jednak sytuacje kiedy picie wody może doprowadzić do nagłej śmierci! Zobacz na co musisz uważać spożywając czystą wodę.

1. Co za dużo to nie zdrowo

Czy zbyt wiele wody może zaszkodzić? Okazuje się, że tak! Wypicie w krótkim czasie (30 minut) zbyt dużej ilości wody, więcej niż 4-5 litrów doprowadzi do zatrucia tym napojem! W wyniku spożycia zbyt wielkiej ilości wody, w zbyt krótkim czasie dojdzie do rozwodnienia organizmu oraz bezpowrotnym obumarciu komórek. Znane są na świecie przypadku śmierci spowodowanych wskutek przedawkowania wody. Uważajcie więc – pijcie wodę w mniejszej ilości, ale regularnie tak, aby organizm mógł ją strawić.

2. Rakotwórcze substancje

Rodzice przestrzegają swoje małolaty, że picie wody z kranu jest niebezpieczne dla zdrowia. I mają rację, bowiem może się zdarzyć (szczególnie w mniejszych miastach i wsiach, gdzie nie ma nowoczesnej oczyszczalni ścieków), że znajdą się w niej chorobotwórcze związki. Jest to jednak sytuacja bardzo rzadka, bowiem wodę w kranach regularnie sprawdza inspekcja sanitarna. O wiele bardziej groźne dla naszego zdrowia są toksyczne związki zawarte w butelkach plastikowych PET. Chociaż woda butelkowana nie wyrządzi nam od razu krzywdy, to w dłuższej perspektywie prowadzi do ciężkich chorób i w efekcie śmierci.

3. (Nie)odżywcze właściwości

Wiele osób zapomina, dlaczego woda jest tak na prawdę zdrowa. Przede wszystkim chodzi o minerały i mikroelementy, które się w niej znajdują… a przynajmniej powinny. Pijąc mocno zmineralizowaną wodę dostarczamy naszego organizmowi niezbędnych pierwiastków, jednak ich nadmiar w wodzie może prowadzić do kamieni w nerkach! Z kolei niedobór tych składników w wodzie prowadzi do ich jeszcze większego niedoboru. Pijąc zdemineralizowaną wodę nie tylko nie dostarczamy minerałów i mikroelementów do naszego organizmu, ale dodatkowo wypłukujemy je osłabiając całe ciało.

Ważna jest zatem równowaga, bowiem każdy substytut diety w zbyt dużej lub zbyt małej ilości może prowadzić do śmierci. Jak widać, dotyczy to także dobroczynnej wodzie, której przypisuje się same zdrowotne właściwości! Macie swoje przykłady kiedy woda może zaszkodzić? Podzielcie się z nami swoją wiedzą w komentarzach.