Kurs instruktora fitness

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zastanawiałeś się, jaki wybrać kurs instruktora fitness i jak wygląda sam proces szkolenia? Kto może nim zostać i gdzie warto się na taki kurs wybrać?

Bycie instruktorem fitness daje duże możliwości, możemy poznać nowych ludzi, zawrzeć nowe kontakty czy spełnić swoje marzenia o pracy z innymi. Instruktor fitness to ciekawa praca, człowiek jest w ciągłym ruchu i co najważniejsze pomagamy innym osiągnąć idealną sylwetkę

Kto może się wybrać na kurs instruktora fitness? 

W teorii każdy może zostać instruktorem, w praktyce niekoniecznie. Kurs jest szczególnie przeznaczony dla tych, co aktywnie spędzają czas, są w ciągłym ruchu. Ci, co ich predyspozycje nie pozwalają na aktywność fizyczną raczej ciężko im będzie taki kurs ukończyć. Są to przecież ćwiczenia ze sztangą czy wykonywanie pompek, czy też zajęcia taneczne. Oczywiście wszystko da się wypracować, także kondycję.

Jaki kurs instruktora fitness wybrać? 

Poszukując odpowiedniego dla siebie kursu instruktora fitness, w pierwszej kolejności sprawdź czy dana szkoła bądź instytucja wydaje dokumenty z uprawnieniami państwowymi. Przeszło trzy lata temu weszła deregulacja zawodu instruktora, która mówi, iż, aby zostać instruktorem nie musisz mieć dokumentów, liczą się umiejętności. Jednakże pracodawca wymaga dokumentów i co wtedy zrobić? Należy wybrać się na kurs, którego zajęcia najchętniej odbywałyby się w sesjach weekendowych, ponieważ wtedy mamy czas na przyswojenie i analizę zdobytych wiadomości i umiejętności.

Jak wygląda kurs instruktora fitness? 

Kurs instruktora fitness składa się z dwóch części, ogólnej i specjalistycznej. W tej pierwszej części kursant zdobywa wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii, pedagogiki i psychologii. Ta część kończy się egzaminem teoretycznym. Z kolei w części specjalistycznej kursant odbywa ćwiczenia, warsztaty i wykłady. Kursant zdobywa umiejętności z poprawnego wykonywania ćwiczeń, rozliczania muzyki na takty czy układów choreograficznych. Ta część kończy się egzaminem praktycznym, czyli prowadzeniem zajęć.

Najlepsze kursy instruktora fitness

Poniżej przedstawiamy instytucje państwowe, do których warto wybrać się na kurs instruktora fitness. Instytucje organizują kursy w większości miastach w Polsce, więc każdy znajdzie dla siebie odpowiedni kurs i lokalizację.

  1. Polska Akademia Sportu (www.kursyinstruktorskie.edu.pl)
  2. ProFi Fitness School (www.profi-fitness.com.pl)
  3. Centrum Kształcenia Kadr Sportowych we Wrocławiu (www.ckks.pl)
  4. IFAA Polska (www.ifaa.pl)
  5. Akademia Mistrzostwa Sportowego we Wrocławiu (www.ams.wroclaw.pl)
  6. Warszawska Akademia Sportu (www.akademiasportu.edu.pl)
  7. Rzeszowska Akademia Sportu (www.akademiarzeszow.pl)
  8. Polska Akademia Rozwoju i Sportu (www.sport-kursy.pl)
  9. Polskie Centrum Rekreacji Ruchowej (www.kursy-sport.pl)
  10. Polska Akademia Kultury i Sportu (www.pakis.pl)