Jak na siłowni zrzucić brzuch?

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Niechciany tłuszczyk w okolicach brzucha to kłopotliwy problem, z którym boryka się coraz to więcej osób w różnym wieku. Diety i ćwiczenia wychodzą nam naprzeciw jednak ciągle z tyłu głowy mamy zdanie, które powtarzane jest przez prawie każdego trenera. Chodzi mianowicie o to, że brzuch „robi się w kuchni”. Ile więc w tym jest prawdy i czy bez odpowiedniej diety naprawdę nie jesteśmy w stanie osiągnąć piękny, płaski brzuch, nie mówiąc już o wymarzonym tak zwanym ,,kaloryferze” czy ,,sześciopaku”?

Czym jest oponka?

Oponka to najprościej mówiąc nadmiar tkanki tłuszczowej, który gromadzi się w okolicy brzucha. Problem ten dotyka coraz to więcej osób, które bezradnie katują się ćwiczeniami, nie wiedząc, że prawdziwy problem tkwi w sposobie odżywiania, a nie braku ruchu. Tłuszcz z brzucha na nasze nieszczęście spalany jest zazwyczaj na samym końcu i dokonanie takiego wyczynu, jakim jest pozbycie się go, stanowi nie lada wyzwanie.

Nierozerwalny duet-dieta i ćwiczenia

To właśnie dzięki połączeniu tych dwóch niezmiernie ważnych elementów możemy osiągnąć sukces, jakim jest płaski brzuch. Odpowiednia dieta zadba o to, aby w naszym brzuchu nie odkładał się tłuszcz, a ćwiczenia ujędrnią ciało i zapobiegną powstawaniu rozstępów oraz dotlenią skórę. Warto wiedzieć również o tym, że stres nie sprzyja temu, aby nasz brzuch prezentował się pięknie-to właśnie on jest powodem powstawania tłuszczu w tej partii naszego ciała.

Jakie ćwiczenia?

Do pozbycia się tłuszczu niezbędne są ćwiczenia spalające tłuszcz takie jak bieganie czy interwały, a także odpowiednia dieta. Samymi słynnymi brzuszkami nie uda nam się odsłonić mięśni, a jedynie je wzmocnić. Dobrym ćwiczeniem jest również deska, czyli plank. To ćwiczenie możemy wykonywać wszędzie, nawet w domu i przynosi ono świetne rezultaty. Jeśli chodzi natomiast o ćwiczenia na siłowni, dla osób, które mają już z nią doświadczenie, najlepszym wyjściem będzie wykonywanie martwego ciągu ze sztangą lub hantlami, podciągań na drążku oraz przysiadów ze sztangą na plecach. Wbrew pozorom są to ćwiczenia, które w znacznym stopniu angażują mięśnie brzucha.