Popularne brzuszki bardzo długo uważane były za najlepszy sposób na uzyskanie pięknych mięśni brzucha. Jednak istnieje wiele dużo lepszych zestawów, które pozwolą na uzyskanie wymarzonego kaloryfera w krótszym czasie, i są zdecydowanie zdrowsze dla organizmu.

Do uzyskania płaskiego brzucha niezbędne jest zaangażowanie mięśni korpusu. Wśród nich szczególną uwagę należy poświęcić mięśniom prostym, skośnym i poprzecznym brzucha a także dolnym partią pleców. Warto też wprowadzić zestawy ćwiczeń, dzięki którym pozbędziemy się tłuszczu i odsłoniły pięknie wyrzeźbione mięśnie brzucha.

Jak ćwiczyć mięśnie bucha w podporze

Ćwiczenia wykonywane w podporze wpływają na wzmocnienie całej sylwetki. Wzmacniają mięśnie ramion, pleców, a także pośladków i nóg. Popularnym ćwiczeniem są wykroki w podporze. Do ich wykonania należy wybrać pozycję jak do pompki. Następnie prawą nogę powinna zostać dostawiona do prawej dłoni. Bardzo ważne jest by utrzymywać biodra i tułów w jednej linii, oraz zadbać o prosty kręgosłup. Po wykonaniu sekwencji ruch należy powtórzyć na drugą stronę. W zależności od efektów jakie chcemy uzyskać, należy wykonać odpowiednią ilość powtórzeń. Innym ćwiczeniem które idealnie wpływa na wyrzeźbienie mięśni brzucha jest wykonywanie pompek z przyciąganiem hantli. Także wykonuje się w podporze. Ramiona należy rozłożyć na szerokość barków na podłodze, następnie oprzeć na nich dłonie i przyjąć pozycję pompki. Następnie trzeba obniżyć pozycję cały czas utrzymujący ciało w linii prostej. Gdy Ręce będą z powrotem wyprostowane, należy unieść do boku klatki piersiowej rękę z hantlom. Następnie trzeba opuścić ją na ziemię odstawić i unieść drugi ciężarek. Ćwiczenie należy powtórzyć na drugą stronę ciała.

Jak ćwiczyć mięśnie bucha z hantlami

Popularnym ćwiczeniem jest wyciskanie hantli z przysiadu. Ćwiczenie to polega na początkowym staniu prosto, oraz trzymaniu hantli wyprostowanych rękach, ułożonych po boku tułowia. Następnie należy wykonać przysiad, podnosząc  hantle do ramion. Wychodząc z pozycji należy wyciągnąć hantle nad głowę. Po wykonaniu powtórzenia powraca się znowu do pozycji startowej. Ćwiczenia wykorzystującymi hantle są zakroki skrzyżne. Rozpoczynając ćwiczenie należy stanąć prosto trzymając hantle w wyprostowanych wzdłuż tułowia rękach. Następnie należy wykonać zakrok nogą i skrzyżować ją za tą, na której się stoi. Pozycje trzeba wstrzymać na sekundę, a  potem wrócić do startu i wykonaj drugą nogą.

Jak ćwiczyć mięśnie bucha z taśmą

Idealny ćwiczeniem które wpływa na rozwój mięśni brzucha jest wiosłowanie taśmą w pozycji pochylonej tułowia. Rozpoczynając ćwiczenie należy stanąć na taśmie dwiema nogami. Następnie złapać za jej koniec i przeciągnąć ręce wzdłuż tułowia. Po czym należy wykonać przyciągnięcie ramion do tułowia i ugiąć lekko kolana, pochylając się do przodu aż plecy znajdą się w pozycji równoległej do podłoża. W tej pozycji należy podciągnąć ręce z końcówką taśmy do dolnej części klatki piersiowej. Należy pamiętać o tym, by nie wyginać kręgosłupa w łuk.