Jak ćwiczyć mięśnie brzucha

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Popularne brzuszki bardzo długo uważane były za najlepszy sposób na uzyskanie pięknych mięśni brzucha. Jednak istnieje wiele dużo lepszych zestawów, które pozwolą na uzyskanie wymarzonego kaloryfera w krótszym czasie, i są zdecydowanie zdrowsze dla organizmu.

Do uzyskania płaskiego brzucha niezbędne jest zaangażowanie mięśni korpusu. Wśród nich szczególną uwagę należy poświęcić mięśniom prostym, skośnym i poprzecznym brzucha a także dolnym partią pleców. Warto też wprowadzić zestawy ćwiczeń, dzięki którym pozbędziemy się tłuszczu i odsłoniły pięknie wyrzeźbione mięśnie brzucha.

Jak ćwiczyć mięśnie bucha w podporze

Ćwiczenia wykonywane w podporze wpływają na wzmocnienie całej sylwetki. Wzmacniają mięśnie ramion, pleców, a także pośladków i nóg. Popularnym ćwiczeniem są wykroki w podporze. Do ich wykonania należy wybrać pozycję jak do pompki. Następnie prawą nogę powinna zostać dostawiona do prawej dłoni. Bardzo ważne jest by utrzymywać biodra i tułów w jednej linii, oraz zadbać o prosty kręgosłup. Po wykonaniu sekwencji ruch należy powtórzyć na drugą stronę. W zależności od efektów jakie chcemy uzyskać, należy wykonać odpowiednią ilość powtórzeń. Innym ćwiczeniem które idealnie wpływa na wyrzeźbienie mięśni brzucha jest wykonywanie pompek z przyciąganiem hantli. Także wykonuje się w podporze. Ramiona należy rozłożyć na szerokość barków na podłodze, następnie oprzeć na nich dłonie i przyjąć pozycję pompki. Następnie trzeba obniżyć pozycję cały czas utrzymujący ciało w linii prostej. Gdy Ręce będą z powrotem wyprostowane, należy unieść do boku klatki piersiowej rękę z hantlom. Następnie trzeba opuścić ją na ziemię odstawić i unieść drugi ciężarek. Ćwiczenie należy powtórzyć na drugą stronę ciała.

Jak ćwiczyć mięśnie bucha z hantlami

Popularnym ćwiczeniem jest wyciskanie hantli z przysiadu. Ćwiczenie to polega na początkowym staniu prosto, oraz trzymaniu hantli wyprostowanych rękach, ułożonych po boku tułowia. Następnie należy wykonać przysiad, podnosząc  hantle do ramion. Wychodząc z pozycji należy wyciągnąć hantle nad głowę. Po wykonaniu powtórzenia powraca się znowu do pozycji startowej. Ćwiczenia wykorzystującymi hantle są zakroki skrzyżne. Rozpoczynając ćwiczenie należy stanąć prosto trzymając hantle w wyprostowanych wzdłuż tułowia rękach. Następnie należy wykonać zakrok nogą i skrzyżować ją za tą, na której się stoi. Pozycje trzeba wstrzymać na sekundę, a  potem wrócić do startu i wykonaj drugą nogą.

Jak ćwiczyć mięśnie bucha z taśmą

Idealny ćwiczeniem które wpływa na rozwój mięśni brzucha jest wiosłowanie taśmą w pozycji pochylonej tułowia. Rozpoczynając ćwiczenie należy stanąć na taśmie dwiema nogami. Następnie złapać za jej koniec i przeciągnąć ręce wzdłuż tułowia. Po czym należy wykonać przyciągnięcie ramion do tułowia i ugiąć lekko kolana, pochylając się do przodu aż plecy znajdą się w pozycji równoległej do podłoża. W tej pozycji należy podciągnąć ręce z końcówką taśmy do dolnej części klatki piersiowej. Należy pamiętać o tym, by nie wyginać kręgosłupa w łuk.