Dieta Montignaca – zasady i efekty

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Dieta Montignaca uczy zasad zdrowego odżywiania. Dzięki jej stosowaniu dbamy o jakość produktów, które codziennie goszczą w naszym menu, ale również znamy ich wartość odżywczą i kaloryczną. Stosując dietę nie tylko utracimy zbędne kilogramy, zapobiegniemy powstawaniu efektu jojo, ale również pozytywnie wpłyniemy na stan naszego zdrowia.

Dieta Montignaca – skuteczna i zdrowa dieta odchudzająca

Dieta Montignaca, to sposób odżywiania, dzięki któremu nie tylko schudniemy, ale z łatwością utrzymamy prawidłową masę ciała. Twórcą metody jest Michel Montignac, który twierdzi, że otyłość najczęściej jest związana z nieprawidłowym funkcjonowaniem trzustki. Dieta opiera się w przeważającym stopniu na indeksie glikemicznym produktów, przez co wpływa również na poziom glukozy we krwi.

Dieta Montignaca nie opiera się na liczeniu kalorii, a także na ograniczeniu jedzenia, jakie spożywamy. Twórca diety uważa, że to węglowodany są odpowiedzialne za otyłość. Tym samym podstawą diety są produkty, które wyróżniają się niskim indeksem glikemicznym.

Zasady diety

Najważniejszą zasadą diety jest spożywanie trzech posiłków dziennie. Powinny być one skomponowane na podstawie niskiego indeksu, który nie przekracza 50. W diecie istotne jest również to, aby spożywać nienasycone kwasy tłuszczowe, między innymi tłuszcze roślinne i ryby, oraz unikać kwasów nasyconych, które znajdują się w smalcu, maśle, czy produktach mlecznych. Warto pamiętać również o zwiększeniu dawki błonnika, codziennie do 40 g.

Dieta dzieli się na dwa etapy. Etap I to utrata masy ciała, zaś w etapie drugim następuje faza stabilizacji.

Skuteczność i efekty diety

Badania naukowe potwierdziły, że dieta Montignaca jest zarówno skuteczna, jak i bezpieczna dla organizmu. W zależności od tego, jaki jest nasz poziom wyjściowy BMI w ciągu czterech miesięcy możemy stracić nawet 18 kilogramów. Dieta nie tylko odchudza, ale zapobiega ponownemu przybieraniu na wadze. Dieta Montignaca to nie tylko dieta odchudzająca, ale również ta, która uczy nas zdrowego odżywiania i właściwego komponowania produktów żywnościowych.