Dieta ABS dla dziewczyn

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Dieta ABS, czyli Abdominal Body System pierwotnie została ułożona z myślą tylko i wyłącznie o mężczyznach, jednak jak się okazało, sprawdza się ona równie dobrze w przypadku kobiet, których marzeniem jest osiągnięcie smukłej talii i płaskiego brzucha. Czym jest więc taka dieta, na czym polega i jakie wizualne konsekwencje ze sobą niesie?


Skąd pomysł na dietę ABS?

Dietę tą wymyślił redaktor naczelny pewnej bardzo znanej gazety dotyczącej sportu, jaką jest „Men’s Health”. Jego głównym założeniem było zwiększenie ilości zjadanych produktów, które będą zbawiennie wpływały na przyrost masy mięśniowej u panów. Dieta ta sprawdza się również dobrze w przypadku kobiet, poprawia się nie tylko samopoczucie, ale także co najważniejsze-z wielu niechcianych miejsc znika tłuszcz. Wszystko za sprawą przyśpieszenia spalania rezerw energetycznych w naszym organizmie.

Najważniejsze to jedzenie do syta

Dieta ta staje się bardzo często spełnieniem marzeń dla smakoszy, dla których objadanie się liśćmi sałaty oraz chodzenie ze ściśniętym z głodu żołądkiem są rzeczą niewyrażalną i wiążącą się z przechodzeniem prawdziwej męki. Największym plusem tego typu diety jest przede wszystkim fakt, iż ilość i rodzaj posiłków sprawiają, że jesteśmy po prostu najedzeni, a przez to lepiej się czujemy i mamy więcej energii do działania, niż jak gdybyśmy chodzili głodni. Dzięki temu możemy skupić się na treningach i ćwiczeniach, a nie myśleć tylko i wyłącznie o tym, kiedy znów będziemy mogli coś przekąsić.

Zasady

Decydując się na dietę ABS, wybieramy produkty ze specjalnych, opracowanych na potrzeby tej diety, 12 grup żywieniowych. Dieta ta jest na tyle zdrowa i lepsza od na przykład bardzo popularnej diety Ducana, ponieważ nie obciąża nerek, a dzięki zawartych dużych ilościach białka, które nasz organizm otrzymuje przyspieszona zostaje przemiana materii procesy budulcowe w organizmie. W ciągu dnia przewidzianych jest 6 posiłków podzielonych na 3 większe i 3 mniejsze. Dzięki tak dużej częstotliwości nie musimy martwić się tym, że będziemy chodzić głodni. Wedle naukowców-tłuszczu można pozbyć się z organizmu tylko wtedy, gdy żołądek nie będzie do końca pusty, ponieważ dzięki temu możemy uniknąć niepohamowanych napadów głodu, a to sprawi, że nie musimy bać się ryzyka nadmiernego i nagłego objadania się, co z całą pewnością nie działa dobrze na nasz organizm.