Czym jest masaż antycellulitowy?

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Masz cellulit i chciałabyś się go pozbyć szybko i bezboleśnie? Zrób sobie masaż antycellulitowy! Czym jest masaż antycellulitowy i jak go wykonać, dowiesz się czytając dalej nasz artykuł.

Cellulit to przypadłość, która dotyka głównie kobiet w różnym wieku o różnej budowie ciała. Pojawia się on głównie na udach, pośladkach lub brzuchu w postaci grudek, które przypominają pomarańczową skórkę. Jeśli nie chcesz, aby dopadł ciebie, pij dużo wody i uprawiaj aktywność fizyczną, gdy jednak przydarzy ci się ten nieładny problem nie przejmuj się! Znamy sposób jak się go pozbyć! Jest on przyjemny i całkowicie bezpieczny, mowa o masażu antycellulitowym, czym on jest? Już spieszę z wyjaśnieniem.

Masaż antycellulitowy

Czym jest masaż antycellulitowy? To masaż, który poprawia krążenie, rozbija powstałe grudki tłuszczu, odpręża i ujędrnia skórę, czyli pomaga zwalczyć nieładnie wyglądającą pomarańczową skórkę. Salony kosmetyczne oferują masaże specjalną głowicą (cellulogia lub lipomasaż) pod ciśnieniem, prawdopodobnie jest to najskuteczniejszy sposób na walkę z cellulitem. Masaż antycellulitowy możesz wykonać, również samodzielnie w domu.

Masaż w wodzie

W trakcie kąpieli, zacznij masować miejsce objęte cellulitem gąbką z ostrą stroną lub specjalną rękawicą. Okrężnymi ruchami przechodź od dołu do góry. Następnie polewaj prysznicem z dużym ciśnieniem miejsca z pomarańczową skórką na przemian raz zimną, a raz ciepłą wodą.

Masaż w domu

Przed przystąpieniem do masażu, nałóż na uda preparat antycellulitowy. Zacznij masować od kolan, kierując się w stronę pachwin. Okrężnymi ruchami dłoni, przesuwaj się w górę dodatkowo uciskając masowane miejsca. Roluje się skórę tak długo, aż zacznie się robić czerwona. Następnie wykonuje się kilka ruchów, głaszczących od kolan w górę. Zamiast dłoni możemy użyć specjalny rolek masujących lub rękawic.

Olejek

Jeśli nie masz preparatu antycellulitowego, możesz wykonać samodzielnie olejek do masażu w domu. Przygotuj:

  • miskę
  • 2 łyżki miodu płynnego
  • 5 kropli olejku pomarańczowego
  • 1/3 szklanki oliwy z oliwek lub 2 łyżki oleju kokosowego (podgrzanego)

Wszystko razem dokładnie wymieszaj. W ten sposób został przygotowany domowej roboty olejek do masażu antycellulitowego teraz tylko należy go wykorzystać i pożegnać cellulit na zawsze!