Chcesz mieć zgrabne i wyrzeźbione nogi na nadchodzące lato? To nie jest proste, ale z tymi ćwiczeniami uzyskasz pożądany efekt. Zobacz, TOP4 ćwiczeń na smukłe nogi.

Pozbądź się nadmiaru tkanki tłuszczowej

Jeśli chcesz się szybko pozbyć tkanki tłuszczowej na nogach, to jedynym rozwiązaniem są ćwiczenia i tutaj nie ma co się zastanawiać nad odchudzającym herbatkami czy specjalistycznymi masażami. Dlaczego? Każdy trening zużywa ogromne ilości energii, a więc organizm, aby powrócić do równowagi wchłania wszystkie kalorie. Jeśli chcesz, aby efekt szczupłych nóg był efektywniejszy, powinnaś skupić się na ćwiczeniach wzmacniających, a jazdę na rowerze i bieganie traktować jako dodatek. Skup się na budowaniu mięśni.

Ćwiczenia na szczupłe i zgrabne nogi

Oto 4 ćwiczenia, które pozwolą Ci na uzyskać idealne nogi:

  • Ćwiczenia na skakance – Ułóż stopy w rozkroku, tak, aby były na szerokości bioder. Zegnij łokcie pod kątem 90 stopni, a ręce unieś tak, aby tworzyły z tułowiem kąt. Najlepiej, abyś wykonała dwie serie po piętnaście skoków na początku. Następnie zrób sobie przerwę 30 sekund i wykonaj jeszcze raz jedną serię. Powinnaś co serie narzucać sobie większe tempo.
  • Unoszenie pośladków – To dobre ćwiczenie na budowanie mięśni nóg, ale również na uzyskanie jędrnych pośladków i pozbycie się cellulitu. Takie ćwiczenie możesz robić w domu czy na siłowni. Potrzebna będzie Ci tylko mata. A więc połóż się tak, aby twoja twarz była skierowana w górę, a twoje ręce były ułożone po bokach. Zegnij nogi, aby twoje stopy były położone na ziemi. Unoś miednice i utrzymuj pozycję tak długo jak będziesz w stanie. Jeśli chcesz zwiększyć efektywność, możesz na brzuchu kłaść ciężarki.
  • Przysiady wykroczne – To ćwiczenie działa na mięśnie w przedniej części nóg. Swoją prawą nogą zrób krok do przodu, a lewą jak najdalej odchyl za siebie. Następnie zegnij nogi w kolanach i zrób przysiad. Pamiętaj, aby twój przysiadł dotykał podłoża lewą nogą. Ważne, aby palce u prawej nogi dotykały cały czas ziemi. Takich serii wykonaj 3 po 12 powtórzeń zmieniając nogi.
  • Stepy – Tutaj chodzi o wykorzystanie podestu albo czegoś co Ci go przypomina. Są to ćwiczenia, które łączą aerobik i budowę mięśni w rytm muzyki. Stepy idealnie wzmacniają i wyszczuplają nogi. Pamiętaj, aby zmieniać tempo i mieć cały czas proste plecy.