Ćwiczenia na brzuch i boczki

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Wielkimi krokami, zbliża się sezon bikini. Pora popracować nad swoją formą i zgubić troszeczkę ciała, którego przybyło podczas zimy. Ćwiczenia na brzuch i boczki, wysmuklą twoje biodra, a także zarysują talię.

Zaczynając ćwiczyć, pamiętaj o systematyczności. Wykonuj ćwiczenia od 3 do 5 dni w tygodniu, a efekty zauważysz już po pierwszych dwóch tygodniach, regularnej aktywności fizycznej. Dodaj do tego dobrze zbilansowaną dietę, pij dużo wody, ważne żeby ćwiczenia, które będziesz wykonywać, przyspieszyły ci tętno, a co za tym idzie organizm, zacznie spalać tkankę tłuszczową. Ćwiczenia nie zajmą ci dużo czasu, dlatego dobrze, żebyś wykonywała je systematycznie. Pamiętaj również o świadomym napinaniu mięśni, kontroluj swój ruch, rób go dokładnie, wtedy osiągniesz jeszcze lepsze efekty. Ćwiczenia na brzuch i boczki to sposób na to, aby chwalić się swoim ciałem w sezonie bikini.

Brzuszki

To najpopularniejsze ćwiczenie, które ma na celu wzmocnić mięśnie naszego brzucha, a także je wyrzeźbić.

Opis: Połóż się wygodnie na plecach i ugnij kolana, przyłóż ręce do boku, tak aby łokcie, pozostały otwarte, podnoś łopatki mięśniami brzucha, nie ciągnij głowy i nie ruszaj rękoma. Powtórz ćwiczenie 30 razy, a następnie rozłóż nogi, jak do żabki i delikatnie unieść łopatki, a potem tylko pulsacyjnym ruchem, pogłębiaj unoszenie, zrób to 30 razy.

Bieg w miejscu

To ćwiczenie, idealnie sprawdzi się w walce z oponką.

Opis: zacznij biec w miejscu, unosząc jak najwyżej kolana, możesz wystawić przed siebie ręce i uderzać w nie kolanami, pamiętaj o tym, aby kontrolować ten ruch i unosić nogi, mięśniami brzucha. Przez pierwsze 15 sekund ćwicz w umiarkowanym tempie, a przez kolejne przyśpiesz na maksa! Powtórz ćwiczenie 3 razy, robiąc 60 sekundową przerwę między nimi.

Skręty

Ćwiczenie to pomaga zrzucić boczki, ponieważ angażuje mięśnie skoczne brzucha.

Opis: połóż się wygodnie na na podłodze. Lewą ręką podtrzymaj głowę, a prawą szeroko wyprostuj. Ugnij i unieść nogi do kąta 90 stopni, prawą piętę załóż na lewe kolano. Napinając brzuch, unoś się do góry, kierując lewy łokieć do prawego kolana. Powtórz to ćwiczenie 20 razy na każdą stronę, zrób przerwę i jeszcze dwie dodatkowe serie, również po 20 powtórzeń.

Ćwiczenie na brzuch i boczki – deska

Klasyczna deska, pomoże na oponkę

Opis: przyjmij pozycję deski i oprzyj się na przedramionach. Głowa, tułów i nogi muszą tworzyć prostą linię. Nie opuszczaj bioder, wytrzymaj tak 30 sekund, odpocznij i powtórz ćwiczenie jeszcze dwa razy.

Deska bokiem, wysmukli twoją talię

Opis: połóż się na boku, podeprzyj na ugiętej ręce, wyprostuj nogi, a drugą rękę daj za głowę. Utrzymaj ciało w prostej linii i powoli opuszczaj do pozycji wyjściowej i podnoś. Kontroluj mięśnie brzucha, nie kiwaj się na boki. Powtórz ćwiczenie po 20 razy na każdą stronę.