Bieganie czy orbitrek?

Niniejszy artykuł pod tytułem Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Partie mięśniowe – rodzaje, ćwiczenia i trening należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Sport jak dobrze wiadomo to samo zdrowie. Slogan ten jest powtarzany wszędzie i jest w nim bardzo dużo prawdy. Dzięki modzie na prowadzenie aktywnego trybu życia coraz więcej osób decyduje się na podniesienie się z kanapy i rozpoczęciue przygody z uprawianiem sportu. Często jednak nie możemy się zdecydować, który rodzaj aktywności będzie dla nas najlepszy. Dziś coraz częściej bierze się pod lupę tradycyjne bieganie i zestawia je z orbitrekiem. Kto zwycięża w tej walce?

Bieganie mistrzem chudnięcia

Od dawna wiadomo, że bieganie jest uważane jako najlepszy, najszybszy i najskuteczniejszy sport, który pomaga w walce z niepotrzebnym nikomu tłuszczem. To właśnie on, gromadząc się w nadmiarze w niechcianych przez nas miejscach, staje się wrogiem numer jeden, z którym jesteśmy zmuszeni rozpocząć walkę na wielu frontach-poprzez dietę i sport. Bieganie poza korzyściami płynącymi z odchudzających aspektów tego sportu posiada też bardzo dużo innych zalet. Dotlenia mózg, pomaga nam pozbyć się stresu, sprawia, że wydzielane zostają endorfiny odpowiedzialne za nasz dobry nastrój, a także pomaga kształtować sylwetkę, ozdabiając ją mięśniami. Świetnie, jeden zero dla biegania. Co jednak w sytuacji, gdy ciężko jest nam się ruszyć z domu, a świadomość oddalenia się od niego na kilka kilometrów wprawia nas w niezbyt zachęcający nastrój?

A może orbitrek

Na myśl o wyjściu z domu w deszczowy, jesienny wieczór bardzo często u wielu osób pojawia się na twarzy grymas. W takich chwilach chęć dbania o siebie i zrzucenia zbędnych kilogramów przegrywa z negatywnym wpływem pogody i po raz kolejny zostajemy w domu. Podobnie w sytuacji, gdy dopiero co udało nam się wyzdrowieć, ale wyjście z domu na deszczu może skończyć się dla nas kolejnym powrotem do łóżka. Z pomocą przychodzi nam w takich sytuacjach pomocny sprzęt zwany orbitrekiem. Dzięki niemu możemy tracić na wadze bez wychodzenia z domu, oglądając swój ulubiony serial czy słuchając muzyki. Tym razem punkt dla orbitreka.

Czyli remis?

Niestety, orbitrek nie jest w stanie zastąpić biegania-angażuje on zupełnie inne mięśnie i wymaga od nas o wiele mniej wysiłku niż tradycyjne bieganie. Dla osób dążących do szybkiego pozbycia się wagi może być doskonałym dodatkiem, jednak nie jest w stanie zastąpić on wysiłku, jaki wkładamy, uprawiając ten sport w naturalnych warunkach.